۱۳ نکته درباره نگهداری چرم!

۱۳ نکته درباره نگهداری چرم!

هر آنچه از نگهداری چرم نمی دانید
1400/1/23
0 نظر

در صورت کثیف شدن چرم، جهت چربی یا چرک زدایی،اسفنج یا پارچه ای نمناک را به کف شامپوی بچه آغشته کرده و به ملایمت روی آن بکشید. سپس سطح چرم را با پارچه تمیز و نرم خشک کنید.
 
 برای پاک کردن لکه ی رنگ از هیچ نوع ماده حلّالی نباید استفاده شود.
 
چرم، جیر و نبوک در ماشین لباسشویی قابل شستشو نیست.
 
چرم به صورت کامل ضد آب نیست. اگر چرم به شکل صد در صد ضد آب ساخته شود قسمتی از خواص طبیعی آن از دست می رود. بنابراین اکثر چرم ها بر اثر برف و باران شدید بلند مدت ممکن است آسیب ببینند یا تغییر کنند.
 
با کشیدن برسی که خیلی نرم نباشد می توان شکل طبیعی جیر و نبوک را به آن ها برگرداند.
 
انواع عطر و اسپری را مستقیماً روی چرم جیر و نبوک نپاشید.
 
ا ز برخورد چرم با اشیای تیز و برنده جلوگیری کنید .
 
 
برای پیشگیری از چین و چروک شدن چرم از نگهداری اشیای سنگین داخل آن خودداری کنید .
 
هنگامی که از لباس چرمی استفاده نمی کنید آن را بر روی چوب لباسی مناسب آویزان کرده و کاور بکشید سپس آن را در محلی دور از رطوبت و گرما بگذارید. برای اینکه از چرم خوب نگهداری کنید، هیچ گاه چرم را به صورت خیس یا مرطوب در کاور و کمد قرار ندهید.
 
هنگام خرید سعی کنید لباسی انتخاب کنید که اندازه تن (سایز) شما باشد کوچک یا بزرگ بودن اندازه لباس در بلند مدت باعث از شکل افتادن آن خواهد شد.
 
به علت رعایت مسائل بهداشتی،حلّال رنگ های استفاده شده در حین ساخت چرم، آب است، برای همین رنگ لباس های چرمی در برابر عرق شدید و سایش زیاد بدن مقاوم نیست.
 
 در صورت خیس شدن لباس چرمی بلافاصله آن را به چوب لباسی مناسب آویزان کنید و بگذارید که در دمای معمولی اتاق به دور از نور آفتاب و حرارت، خشک شود.
 
در صورت خشکی جنس چرم بعد از خشک شدن آب، لباس را داخل یک کیسه نایلونی که سوراخ کوچکی دارد قرار داده و حدود یک ربع نایلون حاوی لباس را بغلتانید و ماساژ دهید. خشکی چرم با این عمل تا حد زیادی از بین خواهد رفت و بعد از چند بار استفاده (پوشیدن) به حالت نخست باز خواهد گشت.
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر