پارچه دیپلمات و  ویژگی های آن

پارچه دیپلمات و ویژگی های آن

درباره پارچه دیپلمات بیشتر بدانیم
1400/1/21
0 نظر

 پارچه دیپلمات با بهره گیری از نشان و مفهوم قدرت و پول در اوایل دهه 1980 میلادی با رنگ مشکی و سیمای نقره ای رنگ پوشش غیر رسمی بانکداران بوده است.
 
البته نوع طرح اولیه این پارچه در سال 1907 میلادی توسط یک تیم بیسبال به تصویب رسید. 
پس از آن که این لباس توسط بانکداران با کت شلوار های سه تکه ای به چالش کشیده شد، در اواخر سال 2008 تقریبا از محبوبیت آن کاسته شد، اما با عوض شدن الگو و مدرن شدن لباس ها، پارچه دیپلمات جانی دوباره گرفت و مانند قبل با قدرت در بین عوام ظاهر شد به طوری که انگار ” قدرت، آتش زیر خاکستر است .
 
زن یا مرد ؟ مهمانی یا جلسه؟ پارچه دیپلمات برای چه ویژگی ها و چه مکان هایی مناسب است؟
 
کلاسیک بودن این پارچه خود را روی کت و شلوار بیشتر نشان می دهد؛ اما در مورد لباس های دیگر شاید این موضوع برعکس به نظر بیاید.
اینکه بگوییم پارچه دیپلمات مردانه است تفکر دهه 1980 را داریم اما با گذشت زمان این پارچه وقتی توسط خانم ها مورد استفاده قرار گرفت محبوبیت آن دو چندان شد.
 
.کت و شلوار راه راه انتخاب کلاسیکی است که گاه می توان آن را در صفات مدرن تر دید
 
 
 
سوال اینجاست که برای ایجاد هر یک از مناسبت های خاص، چه چیزی را با پارچه دیپلمات هماهنگ کنید؟!
 
قانون اساسی این است که ترکیب را تا حد ممکن تمیز و متعادل نگه دارید، خواه در یک جلسه کاری یا در یک امر پیچیده تر مثل عروسی. این مهم است که پیراهن بسیار ساده ای با آن به تن داشته باشید تا ظاهر آن را حفظ کند.
 با پارچه دیپلمات به خود می بالید و قدرت را حس می کنید، و همینطور طرف مقابلتان نمود این قدرت را در شما حس می کند.
این نوع پارچه تنوع رنگی کمی نسبت به سایر پارچه ها دارد که معمولا تولیدی ها از رنگ هایی مانند سرمه ای، طوسی، مشکی و قهوه ای که این پارچه را نسبت به دیگر پارچه ها از  قدرت بصری بالایی برخوردار می کند استفاده می کنند.
 
پارچه دیپلمات مناسب چه فصلی است؟
 
پارچه راه راه از الیاف نخی و پشمی استفاده شده است که مناسب فصل بهار و تابستان نیست؛ این نوع پارچه را برای فصل های پاییز و زمستان استفاده می کنند و به علت جنس ضخیم و تراکم بالایی از پشم و نخ در تابستان و بهار بسیار گرم است.
 پارچه دیپلمات با راه راه های سفید و در فواصل 2 سانت و 1 سانت و نیم سانت که معمولا فاصله بین راه راه پار چه 1 سانت است طراحی شده.
 
 
منبع تصویر جلد این مقاله : https://bazarbazazi.ir/ 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر